Tanışalım

shape
BESLENME VE DİYET UZMANI

Sidre Özemre Aytaç İle Beslenme Yolculuğu

Sağlık bir bütündür. Beslenme ise bu bütünün temellerinden biridir. Amacım beslenmenin mihenk taşlarını öğretmek. Peki, doğru beslenme yolculuğu planlaması için "hangi program" dediğinizi duyar gibiyim...

Cevap: Size Özel Program

Listelere uyduğunuz değil, listelerin size uyduğu, bilimselliğin sürdürülebilirlik ile buluştuğu renkli, eğlenceli kendinizi keşfedeceğiniz bir süreç için, sizin için hazırım 😊

Tanışalım mı?

Ben Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Sidre Özemre Aytaç

Kendimi gazetelerin beslenme yazılarını biriktirirken bulduğumda lise yıllarındaydım. Bazı yiyeceklerin bana iyi geldiğini bazılarının ise bana iyi gelmediğini fark ettiğimde başladı besinlere olan merakım. Merakım araştırmayı, araştırmam bilgiyi getirdi ve sağlıklı beslenmeye, beslenme şeklimi değiştirmeye karar verdim. 

Üniversiteye hazırlık yıllarımda bir yandan soru çözüp bir yandan beslenme kitaplarını elimden bırakmadım, tek hedefim Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazanmaktı ve ben uzun vadeli düşünüyordum. İstanbul Bilim Üniversitesine yerleştim, üniversitenin ilk senesi PCOS tanısı aldım ve bu durum beslenmeye, spora daha çok sarılmama sebep oldu. İstanbul Tıp Fakültesi, Zeynep Kamil Çocuk Hastanesi ve Fulya Cerrahi Hastanesi, Amerikan Hastanesi Toplu Beslenme Sistemleri, Etiler Hastanesi  Prof. Dr. Alper Çelik Tüp Mide Ameliyatları, İntermed Dr. Hakan Güveli Çiftehavuzlar, Live Light, Nişantaşında özel klinikler, bir çok özel hastanede gönüllü/zorunlu stajlar yaptım. 

Diğer gönül verdiğim bilim alanı ise psikoloji oldu. Yeme davranışları, sezgisel beslenme, beslenme psikolojisi üzerinde çocuklara/yetişkinlere eğitimler veriyorum, hem yüz yüze hem online yeme bozukluğu ve bozulmuş yeme davranışı üzerine çalışmaktayım.

Kilo denetimi, mevsimsel beslenme, yaşam kalitesi ve bilimin ortak kümesinde beslenmenin sürdürülebilir olmasını hedefliyor, bütüncül bakış açısına önem veriyorum “Sağlık bir bütündür.” mottosu ile işimi en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyorum.  Motivasyon ise işimin bir parçası,  yoğun iş ve hayat temposunda katı diyetleri sürdürmek zordur ve bu zor dönemde sizi kurtaracak olan şey doğru verilmiş bir beslenme eğitimidir, hedefimiz iyi bir eğitim ile verilen kiloların bir daha geri dönmemesini sağlamak, ileri! 😊 Sadece listelerle değil, değişimler, ulaşılabilir menüler, ürünler, tariflerle hayatınızı kolaylaştırmak benim görevim.

Haftanın belirli günleri Dr. Melek Vuslat Özdoğan Kliniğinde ve Jineart Klinikte yüzyüze hizmet vermekteyim.
 

İstanbul doğumluyum, evliyim. Koşmayı, yüzmeyi, sabahları erken kalkmayı, hayvan sevmeyi, güneşi, yeşilin tonlarını, denizi, yürüyerek keşfetmeyi, gün batımını, sıcak yaz gecelerini, caz dinlemeyi, Adele’i, Robert Downey Jr’ı, elma çayını, meyveli salataları, hanımeli kokusunu, çocuklarla oynamayı, rengarenk giyinmeyi, kırmızıyı, anlatmayı, dinlemeyi çok severim.

Suya olan sevgimi son yıllarda geliştirerek yüzme sporunu profesyonelliğe götürmeye çalışıyorum. Yüzücülerle  çalışıp beslenme ve besin takviyeleri üzerinde ilerliyorum. Öyle görünüyor ki 2023 İstanbul Boğaz Yarışına katılmam ile başlayan serüvenim hem açık su hem de havuz olarak devam ediyor olacak. :)

 

Eğitimler;

 İstanbul Bilim Üniversitesi Spor Beslenmesi Sempozyumu 

İkinci Beyin Mikrobiyota Kongresi

Çocuk Beslenmesinde Çözüm Odaklı Yaklaşımlar Sempozyumu 

Onkolojide Nütrisyon Kursu 1

Klinik Nütrisyon  Kongresi 2019 izmir

 2.Uluslararası Endokrin Hastalıklarda Beslenme Sempozyumu 2019 Bezmi Alem Sporcu Beslenmesi Sempozyumu

Acıbadem 9. Ulusal Sağlık Yaşam Kongresi (Kongreye post gönderimi)

Sabri Ülker Nutrition and Health Communication Programme

Psikozda Zayıflama Vaka Analizi Eğitimi

 Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitimi

"Terapistler için Varoluşçuluk: Yeme Sorunları, Beden ile Çalışmak eğitimi

Fonksiyonel Tıp Eğitimi   Dokuz Eylül Üniversitesi

Dr.Melek Vuslat SİBO Eğitimi  ince bağırsakta bakteri çoğalması klinik yaklaşım ve beslenme

Bütüncül Tıp Kongresi

DAO-Histamin İntöleransında Eğitici

  • Diyete her pazartesi yeniden başlıyorsanız ve bu döngüden çıkamıyorsanız, size yardımcı olmak için buradayım. Hemen başlayabiliriz.
  • Öncelikle beslenmeye bakışınız ve alışkanlıklarınızı değerlendiriyoruz.
  • Programa başlamadan önce diyet programlarımızı incelemek ister misiniz?
Diyet Programınızı Seçin
Shape Shape
Sağlıklı yaşam yolculuğunuzu planlamak için bana ulaşmanız yeterli!

Size nasıl
Yardımcı olabilirim?