Yeme Bozukluklarında Beslenme

Courses Details

Gerektiğinde mutlaka multidisipliner bir sistem ile beraber.


Zayıflamak için birçok kişi diyetler, egzersizler uygulamakta ve tüm dünyada yazılı ve görsel basın tarafından zayıf olmak özendirilmekte; bu konuda çeşitli “tarifler” yayınlanmaktadır.

Görünüşe yüklenen anlam ve değerlendirmeler, içinde bulunulan zamana ve toplumun kültürel yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Sosyal medya ile sunulan ideal ölçülere göre bedenleriyle ilgili duygu ve tutum geliştiren bireylerde ideal ölçülerden sapma, bireyin kendilik değerlendirmesinde değişmeye yol açmaktadır. Tam olarak burada yeme bozuklukları başlar.

-Profesyonel tarafından Anoreksiya Nervoza, Bulimia Nervoza, Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu ve Diğer Yeme Bozuklukları tanısı aldıysanız.

- Yemekle ilgili doğru ilişkiler kuramıyorsanız.

- Yiyeceklere gereğinden fazla anlam yüklüyorsanız.

- Kısıtlayıcı diyetlere kendinizi maruz bırakıyorsanız.

- Duygusal yediğinizi düşünüyorsanız bu program size uygun.

Ne istiyorum?
Yeme bozukluklarında seanslara düzenli gelmek, ve seans içerisinde konuşulanlara uyum sağlamak çok önemli. Önemli olan sizsiniz. Hedef önce fizyolojini tanımanız.

Seanslar ne kadar sürüyor ?
 İlk görüşme sizi daha iyi tanıyabilmek için tanışma formunun ve sağlık parametrelerinizin değerlendirilmesi, ve size özel sistemin planlanmasıyla beraber yaklaşık 45-60 dakika sürüyor. Sonraki kontrol görüşmeleri ise 15-20 dakikalık zaman dilimini kapsamaktadır. Görüşmemizin sonunda gün içinde beslenme programınız, tarifleriniz ve ölçüm sonuçlarınız her hafta mailinize/telefonunuza gelmektedir.

Paket İçeriği:
İsterseniz tek seans isterseniz 4 seans almak üzere iki farklı sistemimiz bulunmaktadır. 
İçeriği;
•    Size özel sistem
•    Beslenme Eğitimi
•    Kontrol günlerinde tercihe bağlı olarak arama/görüntülü görüşme
 

Shape Shape
Sağlıklı yaşam yolculuğunuzu planlamak için bana ulaşmanız yeterli!

Size nasıl
Yardımcı olabilirim?